Návody, informace a publikace

Učební text | Základy BIM – Revit Architecture (autor: Helena Novotná).

Učební text | Pokročilé kapitoly z Revitu (autor: Helena Novotná).

 BIMtahák pro Revit – Rozsah pohledu

Rozsah pohledu BIMtahák, který Vám pomůže se správným nastavením rozsahu pohledu v Revitu. Součástí taháku jsou i příklady nastavení. Český překlad vychází z původní anglické verze jejímž autorem je Douglas Campbell.

CZBRS – České BIM Revit standardy

Z vašich reakcí na konferenci 2013 jasně vyplynulo, že potřebujeme CZ standardy pro Revit. Rozhodli jsme se proto, že ve spolupráci s dalšími odborníky a společnostmi, začneme připravovat návrh, pracovně označovaný jako CZBRS – České BIM Revit standardy.

Náš návrh vychází z veřejně dostupných anglických standardů, které vznikly v rámci iniciativy „The AEC (UK) CAD Standards Initiative“. V samém počátku tam byla snaha zaměřena na správu 2D dat, hladin ve výkresech. Dnes jsou výsledkem BIM standardy obecné i konkrétní pro jednotlivé BIM software, na definice standardů navazují i konkrétní BIM prvky. „AEC (UK) BIM Standard“ byly vydané r.2009 a následně aktualizované, dnes 2.verze; více informací najdete na http://aecuk.wordpress.com/. Částečně je podkladem těchto standardů i norma BS1192:2007, ze které vychází např. i u nás běžně používaný standard hladin.

Jako BIM-Fórum z.s. si klademe za cíl napomáhat při tvorbě a implementaci takovýchto standardů v Čechách. Je nám jasné, že nemůžeme nahradit normotvůrce, ale postup BIM projektování vyžaduje zavedení určitých postupů pro tvorbu a sdílení dat, je to běh na dlouhou trať… Nějak začít musíme :-)

Spolupracujeme s CZBIM.org, kteří připravují obecné BIM standardy, názvosloví a propojení BIM procedur s českou praxí včetně přípravy českých technických norem.

Prosíme všechny uživatele Revitu, pojďte diskutovat o konečné formě, posílejte připomínky, návrhy, jak řešíte vy tuto problematiku, jaké máte zkušenosti. 

Každý váš názor je vítán!

České BIM Revit standardy – CZBRS verze 2.01 jsou ke stažení v rámci služby ISSUU. Pro stažení je nutná registrace či přihlášení.